زنی به خاطر نخریدن ژل رویال در عطاری ار همسرش جدا شد

اعتقاد بر این است که ژل رویال در عطاری می تواند کارهای شگفت انگیز زیادی برای پوست، مو و سلامت و تندرستی کلی افراد انجام دهد. انواع و اقسام دلایلی وجود دارد که چرا مردم از آن استفاده می کنند و به آن می گویند. برخی از آنها را در زیر ثبت کرده ایم:

حاوی مواد مغذی بسیار زیادی است!
ژل رویال از نه گلیکوپروتئین تشکیل شده است که در مجموع به عنوان پروتئین های اصلی ژل رویال (MRJPs) و دو اسید چرب ترانس-10-هیدروکسی-2-دسنوئیک اسید و 10-هیدروکسی دکانوئیک اسید شناخته می شوند.

اما این همه چیز نیست. همچنین حاوی برخی از مواد معدنی کمیاب و همچنین این لیست طولانی از ویتامین های B است:

تیامین (B1)
ریبوفلاوین (B2)
اسید پانتوتنیک (B5)
پیریدوکسین (B6)
نیاسین (B3)
اسید فولیک (B9)
اینوزیتول (B8)
بیوتین (B7)

ممکن است اثر آنتی اکسیدانی داشته باشد
به طور گسترده گزارش شده است که ژل رویال می تواند به کاهش استرس اکسیداتیو در بدن کمک کند. طبق مطالعات متعدد، این اسیدهای آمینه، اسیدهای چرب و ترکیبات فنلی هستند که به آن خاصیت آنتی اکسیدانی می دهند.

ممکن است به سلامت پوست کمک کند
اعتقاد بر این است که ژل رویال چه به صورت موضعی و چه خوراکی مصرف شود، می تواند به رفع مشکلات پوستی کمک کند.

مطالعات اولیه نشان داده است که ژل رویال ممکن است تولید پروتئین های دخیل در ترمیم بافت را افزایش دهد. با این حال، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

ممکن است به حفظ فشار خون طبیعی کمک کند
تصور می شود که ژل رویال می تواند سطح فشار خون طبیعی را پشتیبانی کند. مطالعات اولیه نشان داده است که این می تواند به دلیل پروتئین های خاصی باشد که در ژل رویال وجود دارد، با این حال، تحقیقات بیشتری برای اثبات این ادعا مورد نیاز است.

ژل

ممکن است علائم سندرم پیش از قاعدگی (PMS) را کاهش دهد.
تحقیقات اولیه نشان داده است که ژل رویال می تواند بر PMS تأثیر بگذارد. در یک مطالعه در سال 2014 که در Complementary Therapies in Medicine منتشر شد، به 110 زن مبتلا به PMS 1000 میلی گرم ژل رویال یا دارونما داده شد.

پس از دو دوره قاعدگی، زنان گروه ژل رویال بیش از 50 درصد کاهش در نمره علائم PMS خود را گزارش کردند، در حالی که زنان گروه دارونما کمتر از 5 درصد کاهش داشتند. تحقیقات بیشتری برای اثبات تأثیر ژل رویال بر علائم PMS مورد نیاز است.

ممکن است خواص پروبیوتیکی داشته باشد
این به این دلیل است که ژل رویال منبع بیفیدوباکتری است که از سلامت دستگاه گوارش حمایت می کند و یک نوع پروبیوتیک است.

مطالعات بالینی افزایش ایمنی را به حضور بیفیدوباکتری ها در عمل دستگاه گوارش نسبت داده اند. در همین حال، اعتقاد بر این است که ترکیب منحصر به فرد ژل رویال نشان می دهد که ممکن است رشد، فعالیت و زنده ماندن بیفیدوباکتری ها در محصولات لبنی تخمیر شده را افزایش دهد.

عوارض مصرف ژل رویال چیست؟
طبق گزارشات، می توان روزانه تا 1000 میلی گرم ژل رویال را بدون هیچ گونه عوارض جانبی مصرف کرد. با این حال، برخی از افراد به دلیل حساسیت به ژل رویال یا برخی از موادی که به آن اضافه می‌شود، به آن واکنش آلرژیک نشان می‌دهند.

علائم حساسیت به ژل رویال از مشکلات جزئی بینی گرفته تا علائم جدی تر و بالقوه تهدید کننده زندگی مانند خس خس سینه، ضربان قلب سریع و تورم در صورت یا اطراف گلو یا زبان متغیر است.

زنان باردار یا شیرده باید قبل از مصرف ژل رویال با پزشک متخصص مشورت کنند.

ژل رویال و سایر داروها
ژل رویال ممکن است لخته شدن خون را کاهش دهد و اثرات رقیق کننده های خون را تشدید کند، که می تواند افراد را مستعد کبودی و خونریزی کند.

ممکن است به طور بالقوه بر داروهایی که برای درمان فشار خون بالا استفاده می شود، که ممکن است باعث کاهش غیرطبیعی فشار خون شود، نیز تأثیر بگذارد.